- Dobiega końca czerwiec, w którym oddajemy szczególną cześć Najśw. Serca Pana Jezusa słowami litanii. Zechciejmy w dalszym ciągu gromadzić się na modlitwie przed obrazem Bożego Serca.
- Msze św. dziś według porządku niedzielnego (we Florynce o 7.30, 11.00 i 16.00 - w kaplicy na cmentarzu; wcześniej o godz. 15.45 Litania do NSPJ (jeśli będzie padał deszcz wówczas Eucharystai odprawiona będzie w kościele); na Wawrzce Eucharystia o godz. 9.15.
- Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 we Florynce a na Wawrzce o godz. 9.15 podziękujemy ks. Janowi za 2-letnią posługę w naszej parafii a także złożymy życzenia imieninowe.
- Od 1 lipca do końca wakacji Msze św. w dni powszednie w kościele parafialnym odprawiane będą codziennie o godz. 7.00 a w środę i piątek również o godz. 18.00. Pół godziny przed wieczorną Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Eucharystia na Wawrzce w niedzielę i I piątki miesiąca.
- W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
- poniedziałek – uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów; składka tego dnia przeznaczona będzie do dyspozycji Ojca św.,
- czwartek – święto NMP Tuchowskiej; tego też dnia z razji I czwartku modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne,
- piątek – święto św. Tomasza, apostoła; także I piątek - wynagradzamy za nasze grzechy NSPJ. Spowiedź św. we Florynce od godz. 6.30 oraz od godz. 17.15 (z adoracją Najśw. Sakramentu) i Msza św. o godz. 18.00. Spowiedź św. na Wawrzce od godz. 16.15 i Msza św. o godz. 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Składka w tym dniu przeznaczona będzie dla Sióstr Karmelitanek w Tarnowie modlących się w intencji naszej parafii.
- I sobota miesiąca - o godz. 6.30 odmówiony będzie różaniec a po nim Msza św. (będzie też medytacja pierwszosobotnia).
- Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca, stąd po rannej Mszy św. zmiana tajemnic Różańca św.
- W związku z Wielkim Odpustem w Tuchowie parafia nasza organizuje wyjazd autokarowy do tego sanktuarium w sobotę 4 lipca na wieczorną Mszę św. na godz. 18.30 (koszt wyjazdu wynosi 25 zł). Przed Mszą św. będzie możliwość zwiedzania muzeum: misyjnego, sanktuaryjnego, etnograficznego i ruchomej szopki. Autokar podstawiony będzie na Wawrzce o godz. 15.50 a we Florynce k. Kościoła o godz. 16.00.
- Zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność Bogu za czas nawiedzenia.
- Jutro młodzież wraz z ks. Jackiem wyjeżdża do Pliszczyna na Sercańskie Dni Młodych.
- Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. Gość Niedzielny porusza trudne sprawy w relacjach polsko-ukraińskich.
- Ponawiamy zachętę, aby w czasie wakacji skorzystać z różnego typu propozycji służących pogłębieniu relacji z Bogiem. Oto kilka możliwości: Piesza Pielgrzymka z Piątkowej do Tuchowa dn.: 4-5.VII, pptuchow.diecezjatarnow.pl; Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy dn.: 16-19.VII, www.rowerowapielgrzymkatarnowska.pl - wyjazd z Grybowa o godz. 6.30; Pielgrzymka Radomska w dn.: 6-13.VIII, https://radomska.scj.pl/ oraz Pielgrzymka Tarnowska w dn.: 17-25.VIII, https://pielgrzymkatarnowska.pl/
- Dziś z racji ostatniej niedzieli miesiąca modlimy się w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Z wdzięcznością wspominamy również tych, którzy w obecnym czasie dbają o piękno miejsc świętych (naszych kościołów i cmentarza) oraz sprawowanej w nich liturgii. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Dziękujemy również za złożone dotychczas ofiary na relikwiarz św. Hiacynty i Franciszka. Dziękujemy też za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.
- Informacje lokalne. W związku z panującymi upałami Dyrekcja Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zwraca się z prośbą do mieszkańców Florynki o oszczędzanie wody gminnej (nie napełnianie nią basenów). Wiele osób z naszego terenu dzwoniło do Zakładu Wodociągów i zgłaszało brak wody w kranie.
- Intencje Mszalne.
- Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św. życzymy obfitego błogosławieństwa Serca Bożego i opieki Maryi. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w lipcu przeżywać będą swoje imieniny, ważne rocznice i jubileusze. W związku z rozpoczętymi wakacjami życzymy wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku. SZCZĘŚĆ BOŻE!
W sobotę 13. czerwca zostały uroczyście wprowadzone do naszej świątyni relikwie Św. Dzieci z Fatimy. W poznaniu św. Hiacynty i św. Franciszka może pomóc film: