1.    Msze św. we Florynce o 7.30, 11.00 i 16.00. Na Wawrzce o 9.15. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na szczególne potrzeby inwestycyjne w naszej parafii – składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary.

2.    Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter; jest czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i czasem, w którym nasza uwaga skierowuje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu wieków. Dlatego okres Adwentu jest czasem świętego i radosnego oczekiwania.

3.    Roraty we Florynce o godz. 7.00, na Wawrzce o godz. 16.00. Ze względu na panujący stan pandemii nie będzie dla dzieci obrazków, ani nie będzie losowana jak co roku figurka.

4.    W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

  • poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła,
  • czwartek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
  • w przyszłą niedzielę – św. Mikołaja biskupa

5.    W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. we Florynce w piątek: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.00. Na Wawrzce spowiedź św. w piątek od godz. 14.45 i Msza św. o godz. 15.30. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 8.30 tylko i wyłącznie dla tych, którzy wcześniej zgłoszą taką chęć i potrzebę.

6.    W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7.    Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic Różańca św. po rannej Mszy św.

8.    W zakrystii i kancelarii rozprowadzane będą opłatki wigilijne – poświęcone na pierwszej dzisiejszej Mszy św. Ofiary z opłatków przeznaczone będą na potrzeby naszego kościoła. Będą również świece „Caritas” – jak tylko dotrą do naszej parafii.

10.  Przed kościołem jest do nabycia prasa katolicka. Są nowe numery czasopism dla dzieci – Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra oraz Mały Promyczek Dobra dla dzieci najmłodszych.

11.  W 3 niedzielę adwentu – czyli za 2 tygodnie rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski prosi, aby mimo panującej pandemii nie rezygnować z rekolekcji. Program rekolekcji znajdziemy w najbliższym tygodniu na bocznych ołtarzach.

12.  W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej opublikowane zostało kolejne rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Przepisy zmieniają się bardzo szybko, a dotyczą one również działalności Kościoła. Nową regulacją rozporządzenia jest „Przed wejściem do budynków i innych obiektów kultu religijnego informuje się o limicie osób, o którym mowa w ust. 8 pkt 1, oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie”. Stąd przypominamy, że w kościele we Florynce może przebywać tylko 26 osób, a w kościele na Wawrzce tylko 7 osób.

13.  Intencje Mszalne.