1.   Msze św. we Florynce o 7.30, 11.00 i 17.00. Na Wawrzce o godz. 9.15. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

2.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

  • poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W ten dzień swoje imieniny obchodzi Pasterz naszej Diecezji ks. bp Andrzej Jeż – pamiętajmy w modlitwie o naszym, czcigodnym Solenizancie;
  • środa – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.

3.   Rocznica I Komunii św. odbędzie się 29 maja o godz. 11.00 w kościele parafialnym we Florynce. Spotkanie organizacyjne rodziców wraz z dziećmi odbędzie się w poniedziałek 16 maja po wieczornej Mszy św. we Florynce.

4.   W środę – 18 maja Szkoła Podstawowa we Florynce obchodzi święto swego Patrona św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i rodziców.

5.   Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w tym tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. W czwartek sprzątanie kościoła przed I Komunią świętą od godz. 9.00. Spowiedź św. przed I Komunią św. w sobotę o godz. 9.00 dla wszystkich dzieci, rodziców i rodzeństwa. Dzieci z klas III przynoszą świece na nabożeństwo przed spowiedzią świętą.

6.   W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 we Florynce przeżywamy Uroczystość I Komunii świętej.

7.   Zapraszamy młodzież i nie tylko na warsztaty/prelekcje związane ze sztuką. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę od godz. 11.00 poświęcone będzie grze na gitarze, kolejne to spotkania poświęcone malarstwu i fotografii. Nie prowadzimy zapisów, ale chęć uczestnictwa można zgłosić u ks. Zdzisława. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na plakatach i u ks. Zdzisława.

8.   W dniach od 27.06. do 2.07. odbędą się 28 Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie k. Lublina pod hasłem: „Wybieram miłość”. Zapisy na wyjazd i bliższe szczegóły u ks. Wikariusza oraz na plakatach.

9.   Przed kościołem jest do nabycia Gość Niedzielny pozostała prasa katolicka w przedsionku kościoła.

10. Intencje Mszalne.